Čo je HIIT ?

Nová veda o fitness

Ak hľadáte neuveriteľne účinný tréning pri spaľovaní tukov, ste na správnom mieste. Vysoko intenzívny intervalový tréning (High Intensity Interval Training – HIIT) je novodobý spôsob cvičenia, počas ktorého sa kombinujú prvky aeróbneho a anaeróbneho tréningu. V intervaloch sa striedajú vysoko intenzívne úseky s úsekmi nižšej intenzity na vydýchanie. Tréning s vysokou intenzitou je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako odstrániť telesný tuk a zvýšiť vašu vytrvalosť. Taktiež je dokázané, že HIIT zvyšuje kľudový metabolizmus aj 24 hodín po tréningu a spaľuje najmä tuky pre fungovanie základných funkcií tela v tomto období. Navyše stratené zásoby glykogénu v pečeni sú obnovené v čase po tréningu najmä z tukových zásob v tele. Zlepšuje inzulínovú senzitivitu v svaloch, zvyšuje oxidáciu tukov v svaloch, znižuje apetít.

BENEFITY HIITU

 • Pomáha budovať vytrvalosť – Vysoko intenzívny tréning sa prispôsobuje celulárnej štruktúre svalov, čo vám umožňuje zvýšiť vašu vytrvalosť pri každom cvičení. 
 • Spáli kalórie a tuky v kratšom časovom období – HIIT je skvelý, ak máte obmedzený čas na to, aby ste mohli pracovať. Štúdie ukazujú, že 15 minút tréningu s vysokou intenzitou spaľuje viac kalórií než beh na bežeckom páse za hodinu.
 • Efektívne využitie energie – HIIT používa systém pracovných a oddychových intervalov, ktoré sa menia medzi vysoko intenzívnymi tréningmi a krátkymi prestávkami. Prostredníctvom intervalového tréningu sa vaše telo učí, ako efektívne využívať energiu, ktorá pochádza z energetického systému vášho tela. HIIT tiež pomáha pri odstraňovaní toxických odpadov z vašich svalov počas oddychu. Striedanie medzi cvičeniami vám tiež pomáha účinne dýchať
 • Zvyšuje metabolizmus – Americká škola športu a medicíny uviedla, že vysoká intenzita tréningu vám pomáha konzumovať viac kyslíka než obvykle, bez tréningu. Nadmerné množstvo spotrebovaného kyslíka pomáha zvýšiť rýchlosť metabolizmu z 90 minút na 144 minút po tréningu. Zvýšený metabolizmus pomáha pri spaľovaní väčšieho množstva kalórií.
 • Nie je potrebné vybavenie – pri HIIT cvičení nepotrebujete výbavu pretože stačí iba Vaše telo! HIIT tréningy využívajú vašu vlastnú telesnú hmotnosť.
 • Strata tuku, nie svalov! – Všetci profi kulturisti a vrcholoví športovci využívajú systém HIITu na najefektívnejšie spaľovanie tuku. Stále kardio sa často spája so stratou svalov. HIIT tréningy však kombinujú posilňovanie na váhe (hmotnosť vášho tela) a účinne dovoľujú zachovať si svalový prírastok pri súčasnom zbavení váhy.
 • Dobré pre zdravie srdca – hovorí sa, že extrémne tréningy pomáhajú budovať extrémne výsledky. Je ťažké, aby sa väčšina ľudí pustila do anaeróbnej zóny, kde stratíte dych a cítite, že vaše srdce búcha rýchlejšie a rýchlejšie. S intervalovým tréningom je ľahšie sa tlačiť na túto úroveň kvôli odpočinku, ktorý prichádza hneď po dosiahnutí tohto bodu. To pomáha udržiavať zdravé srdce a pomáha prietoku krvi účinne v celom tele.

SPRIEVODCA

 • Dĺžka trvania

  V HIIT fitness factory sa špecializujeme na rýchle spaľovanie tukov. Všetky naše "CLASS" trvajú od 25 do 45 minút, vrátane warmup-u a cooldown-u!

 • Spálené Kcal

  Každý bude spaľovať iné množstvo kalórií na základe vašej výšky, hmotnosti a veku. Pri výbere "CLASS" uvádzame orientačné spálené Kcal

 • TYPY alebo "CLASS"

  V HIIT fitness factory máme každú "CLASS" rozdelenú na KARDIO, SPEVŇOVANIE alebo FUNKČNÝ TRÉNING. Typ KARDIO a SPEVŇOVANIE je tréning výlučne s vlastným telom za doprovodu energickej hudby. Typ FUNKČNÝ TRÉNING je kruhový tréning pri ktorom používame rôzne nástroje ako kladivá, prekážky, pneumatiky a mnoho iného.

 • Diagnostika tela

  V HIIT FITNESS FACTORY, Vám urobíme diagnostiku tela za pomoci váhy značky TANITA. Diagnostikou zistíte, % podiel tuku, svalovej hmoty, vody v tele. Vašu osobnú Váhu, metabolický vek ( na aký vek sa Vaše telo cíti), bazálny metabolizmus (minimálny stupeň metabolickej aktivity organizmu pri ideálnych vonkajších podmienkach a telesnej i duševnej aktivite, obmedzenej na udržanie základných životných funkcii. ) Viscerálny tuk (tuk okolo vnútorných orgánov), Hmotnosť kostry, BMI (Body Mass Index a v preklade znamená Index telesnej hmotnosti. Patrí medzi najviac využívané metódy merania obezity.)

 • Jedálniček

  Pri redukcii hmotnosti predstavuje strava 70% úspechu. V HIIT FITNESS FACTORY Vám na základe diagnostiky pripravíme jedalníček. Budeme sa baviť o vhodných a nevhodných potravinách, správnom načasovaní sacharidov, tukov a bielkovín. Presne ako naše motto: LOOK GOOD, FEEL GOOD 🙂

TYPY alebo CLASS

 • BEGINNER WORKOUT - KARDIO Doba trvania 30 min - Spálené Kcal viac ako 350

  Je navrhnutý tak aby ste v krátkom čase maximalizovali svoje výsledky. Od začiatočníkov, cez športovcov ktorí chcú dramaticky zlepšiť svoje výkony. Je čas páliť tuk !!!

 • MOMMY WORKOUT - KARDIO/SPEVŇOVANIE Doba Trvania 30 min - Spálené Kcal viac ako 300

  Vieme, aké náročné je dostať sa po dlhšej pauze opäť do formy. MOMMY WRKT je navrhnutý tak aby ste sa postupne dostali opäť do formy. Rešpektujeme Váš čas a preto sme pripravili program, pri ktorom máte možnosť za krátky čas v prijateľných hodinách dostať sa opäť späť do hry 🙂 žiadne výhovorky iba čistá práca. MOOMY Workout je pripravený dostať Vás späť.

 • BOOTY WORKOUT - SPEVŇOVANIE Doba trvania 30 min - Spálené Kcal viac ako 300

  Navrhnuté tak aby ste dali poriadne zabrať svojmu zadočku a stehnám. Vhodné pre nové mamičky, ktoré sa chcú dostať do formy cez športovcov ktorí potrebujú mať silné a funkčné stehná. Zábavné, rýchle a účinné.

 • FAT BURN - KARDIO Doba trvania 25 min - Spálené Kcal viac ako 400

  Ste frustrovaný tým, že sa Vám nedarí zhodiť nadbytočný tuk? S FATBURN zvýšite svoju silu, rýchlosť a vytrvalosť. Naštartujete svoj metabolizmus, zvýšite svoju aerobnú a anerobnú kapacitu. Výsledky za veľmi krátku dobu. Navrhnutý tak, aby roztápal tvrdohlavý tuk, je to nový koncept vo fitness tréningu a cvičení na zníženie telesnej hmotnosti. Vhodné ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých.

 • ABS WORKOUT - SPEVŇOVANIE Doba Trvania 30 min - Spálené Kcal viac ako 300

  Problémová časť väčšiny z nás. Skúste si 30 minútový WORKOUT zameraný na brucho. Nehovoríme, že to bude jednoduché bude to však stáť zato 😉

 • INSANITY - KARDIO Doba trvania 35 min - Spálené Kcal viac ako 650

  Je čas, aby ste zvítazili nad výhovorkami, vykročili mimo zónu pohodlia a urobili prechod z "nemôžem" na "môžem". Vezmite si obrázok "pred" a rozlúčte sa so svojím starým telom! Kardio šialenstvo, určené pre ľudí, ktorý prekonávajú sami seba. Silný kardio tréníng, ktorý je zameraný na precvičnie celého tela za pomoci energickej hudby. Pozrite sa INSANITY do očí a prekonajte svoje limity !!! Pozor toto je HARDCORE tréning, vhodné pre pokročilých alebo športovcov.